Na początek pytanie: czy uważacie za przydatny czujnik otwarcia drzwi w samochodzie? Gdy otworzymy drzwi oświetlenie wnętrza i zegarów się zapala, podczas wysiadania z auta gdy otwieramy drzwi a nie wyłączymy świateł mijania sygnał dźwiękowy nam o tym przypomni.

Jeśli zgadzacie się, że taki czujnik w samochodzie dziś jest już niezbędny, to dlaczego nie zrobić czegoś takiego w mieszkaniu?

Po zamontowaniu takiego czujnika otwarcia drzwi, możemy zaprogramować np.:

  • włączenie światła w przedpokoju na określony czas
  • wysłanie informacji o otwarciu drzwi na e-mail lub sms (informacja ta może być wysyłana w określonych godzinach, np. w czasie jak jesteśmy w pracy)
  • otwarcie drzwi w określonych godzinach może zainicjować wygaszenie wskazanych świateł w domu lub odbiorników prądu lub na odwrót
  • uruchomienie alarmu

Nic nie stoi na przeszkodzie aby drzwi wewnętrzne także wyposażyć w czujniki otwarcia i zaprogramować odpowiednie zdarzenia.

 

Na koniec jeszcze odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytanie: „a co się stanie jak prądu zabraknie?”. No cóż… to samo jak w przypadku gdy nie mamy systemu XHOME Touch – wszystko zgaśnie – a jak już prąd się pojawi to tak samo jak w przypadku gdy nie mamy systemu XHOME Touch – światło znów się zaświeci.

Zapraszam wkrótce na kolejną część FAQofblog.