Witam serdecznie na naszym blogu. W związku z dużą ilością pytań pojawiających się pod naszymi postami w mediach społecznościowych m.in. „po co mi to?”, „a jak to działa?”, „a do czego by mi to było potrzebne?” postanowiłem rozwiać Wasze wątpliwości i stworzyć przewodnik po inteligentnym mieszkaniu z systemem XHOME Touch.

W pierwszej części naszego bloga opiszę po co Wam sterowanie światłem.

W rozwiązaniach XHOME Touch możemy sterować oświetleniem za pomocą tradycyjnych włączników ściennych, centralnym, dotykowym panelem, własnym smartphonem, tabletem lub komputerem oraz głosem.

Wyobraźcie sobie, że siedzicie wygodnie w fotelu trzymając miskę z popcornem, obok stoi napój, w telewizji zaczyna się film i okazuje się że światło w pokoju świeci za jasno – nie trzeba wstawać, pauzować filmu, podchodzić do włącznika – wystarczy teraz sięgnąć po telefon i wyłączyć oświetlenie w pokoju a także włączyć inne, nastrojowe. Podobna sytuacja może mieć miejsce gdy czytacie w łóżku książkę przed snem – teraz już nie ma konieczności wstawania i gaszenia światła – można to zrobić za pomocą telefonu lub ustawić automatyczne wyłączenie po zadanym czasie.

Sterowanie światłem w domu za pomocą XHOME Touch może się przydać w sytuacji wyjazdu na wakacje. Możemy ustawić wtedy tryb symulowania obecności w domu, co z całą pewnością odstraszy potencjalnego włamywacza. System XHOME Touch będzie włączał oświetlenie w pomieszczeniach zgodnie z ustawionym harmonogramem, a domownicy będą o tym informowani na swoich smartphonach leżąc na plaży na drugim krańcu świata.

System XHOME Touch poinformuje nas o której w nocy nasze dzieci zgasiły światło w pokoju, a także ile czasu łącznie pracowała konkretna żarówka i czy deklaracja czasu pracy tej żarówki i ilości włączeń podane przez producenta były prawdziwe 😉

System XHOME Touch automatycznie włączy światło w przedpokoju gdy tylko wejdziemy do mieszkania, włączy też światło gdy wykryje ruch, lub otworzymy drzwi do garażu. Możemy także zaprogramować włączenie lampki gdy mamy włączony komputer a czujnik zmierzchowy wykryje że w pomieszczeniu zrobiło się zbyt ciemno – automatyczne włączanie światła można uzależnić od pory dnia, dnia tygodnia lub czujnika zmierzchowego.

Możliwości sterowania światłem z systemem XHOME Touch są ogromne a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jeśli Was przekonałem do posiadania systemu XHOME Touch to zapraszam do kontaktu.

P.S. Na koniec jeszcze odpowiedź na najczęściej pojawiające się pytanie: „a co się stanie jak prądu zabraknie?”. No cóż… to samo jak w przypadku gdy nie mamy systemu XHOME Touch – wszystko zgaśnie – a jak już prąd się pojawi to tak samo jak w przypadku gdy nie mamy systemu XHOME Touch – światło znów się zaświeci.

Zapraszam za tydzień na kolejną część bloga.